Wydarzenia

Streaming wykładu i warsztatów

Na zlecenie Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie nasza firma przeprowadziła wielogodzinną transmisję audio i wideo z jednej z Warszawskich szkół. Nasze doświadczenie w zakresie rejestracji muzyki klasycznej oraz dedykowany sprzęt do rejestracji był i tym razem nie oceniony. Jako firma nagraniowa dokładamy starań aby dźwięk dodawany do obrazu był najwyżej jakości. Kontrakt ten możliwy był do zrealizowania dzięki szybkiemu doposażeniu się i rozszerzeniu zakresu naszej działalności. Fundusze na ten cel otrzymaliśmy z FWK.

Koncert On line - Streaming

Koniec roku obfituje wręcz w różnorakie wydarzenia kulturalne. Tym razem z klubu Studio w Krakowie udało się zrealizować stream koncertu który dla wielotysięcznej publiczności zagrali artyści Studia Accantus. Bez zakupionych ze środków FWK urządzeń nie udało by się tego uczynić. Należy się jedynie cieszyć, że niewielkie decyzje poczynione w firmie tak szybko zaczynają przynosić rezultaty i możemy cieszyć się pracą i nowymi zleceniami. Nasza firma od lat realizuje dźwięk do różnorakich produkcji telewizyjnych a teraz ma szansę pokazać na nowo swoje możliwości podczas coraz częstszych realizacji koncertów live do internetu czy nagrań. live.

Nareszcie w pracy

W grudniu dzięki Funduszowi Wsparcia Kultury - Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się wrócić do pracy. Pieniądze przyznane beneficjentom tego programu widać. Są realizowane różne wydarzenia kulturalne podczas których pracują również realizatorzy, technicy i sprzęt. Dzięki wielkiemu wsparciu Polskiej Izby Techniki Estradowej udało się uzyskać wparcie również dla naszej branży. Wita nas nowa rzeczywistość, nowe wyzwania - mam nadzieję, że uda nam się przystosować.

Z mojej strony wielkie dzięki za te działania bo "Finansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19" działa.

Koncert Mikołajkowy - Streaming

Nastały nowe czasy. Koncerty przeszły do internetu. Nie stanowiło to dla nas jednak żadnego problemu. Część sprzętu była, część dzięki wsparciu FWK udało się dokupić i znowu można wracać do gry. Profesjonalny streaming dźwięku z koncertu młodego artysty Kuby Jurzyka za nami. Dzięki zastosowaniu transmisji obrazu i dźwięku w domenie cyfrowej można było zaaranżować mobilne studio z dala od hałaśliwej sceny. Zastosowanie zakupionych w ramach FWK rozwiązań umożliwiło samorealizację monitorów przez artystów. Fajnie, że dzięki takim koncertom muzycy i technicy znowu wracają do pracy.

Nagranie koncertów organowych

Na zlecenie Parafii Ewangelicko- Reformowanej w Warszawie nasza firma odpowiedzialna była ze realizację nagrania dźwięku niektórych koncertów z cyklu: Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych 2020.
Firma wykorzystała tutaj nowoczesne technologie oraz wysokiej klasy sprzęt rejestrujący w celu jak najlepszego uchwycenia takiego aparatu wykonawczego.
Zlecenie obejmowało nie tylko rejestracje ale również miks i mastering czyli cały cykl produkcyjny.

Plan Filmowy

Na planie filmowym dostarczamy urządzenia odsłuchu personalnego. Wykorzystujemy klasyczne systemy IEM ale również niewidzialne słuchawki Phonak dla aktorów. Dzięki zastosowaniu mobilnych rozwiązań cały potrzebny sprzęt mieści się na jednym wózku, posiadającym własne niezależne zasilanie. Niezawodność i pewność zastosowanych rozwiązań jest niezbędna na planie filmowym gdzie nie wszystko da się powtórzyć. Sporą różnicą w stosunku do sceny jest konieczność transmitowania dźwięku w trudnych warunkach na spore odległości. Dzięki zaprojektowanym przez nas prototypowym rozwiązaniom transmisja zawsze była stabilna -i to nawet w gęstej zabudowie czy przemieszczając się w środkach transportu ulicznego.

Inauguracja Roku Akademickiego

Jedna z renomowanych Warszawskich uczelni wyższych powierzyła naszej firmie obsługę techniczną uroczystej inauguracji roku akademickiego. Z uwagi na trwającą pandemię po za klasycznym nagłośnieniem wielkiej hali sportowej do naszych zadań należało również dostarczenie systemu stremingu. W związku z transmisją wideo użyte zostało profesjonalne oświetlenie na potrzeby kamer. Również z systemu audio wydzielony był specjalny osobny miks, który na bieżąco dopasowywany był do transmitowanych ujęć.

Nadzory nad nową salą wielofunkcyjną

Na zlecenie jednego z Warszawskich urzędów zajęliśmy się kompleksową obsługą związaną ze sprawdzeniem dokumentacji projektowej, oraz przygotowaniem dokumentacji na potrzeby przetargowe. Następnie prowadziliśmy prace nad oceną nadesłanych ofert i ich zgodnością z wytycznymi SIWZ. Po wyłonieniu wykonawcy braliśmy udział jako inspektorzy nadzorując poprawność realizacji założeń projektowych. Podczas tego zlecenia kontrolowaliśmy montaż i konfigurację zaawansowanego systemu elektroakustycznego 3D, oświetleniowego oraz AV wraz z dostarczeniem systemu inspicjenta i podglądu akcji scenicznej na 2 salach nowo powstającej placówki kulturalnej.

Plan Serialu

Spędziliśmy wiele dni zdjęciowych na planie do kolejnego sezonu popularnego Polskiego serialu. Ponieważ tematyka i akcja serialu toczyła się w około spraw klubu rockowego mieliśmy sporo roboty i ciekawych wyzwań łącznie z zamontowaniem i przeprowadzeniem w deszczu finałowego koncertu. Naszym zadaniem były również konsultacje na planie aby sprzęt i rekwizyty były właściwie dobrane do ujęcia. Niejednokrotnie byliśmy również odpowiedzialni za wypuszczanie podkładów i nagłaśnianie kierownika planu i drugiego reżysera.

Koncert Galowy

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej "The Engineers Band" gra dziś koncert w małej auli. Z racji na wieloletnią współpracę firma NON zapewniła kompleksową obsługę. Do naszych zadań należało nie tylko nagłośnienie i oświetlenie tego olbrzymiego zespołu ale również prawie 60 kanałowa rejestracja audio z koncertu.

Event firmowy

W podwarszawskim hotelu obsługujemy wielką galę znanej firmy ubezpieczeniowej. Do naszych dzisiejszych zadań należało miedzy innymi dostarczenie nagłośnienia na 3 sceny. Obsługa prezentacji i podsumowań pracy firmy, gala z rozdaniem nagród oraz na scenie bocznej część artystyczno-taneczna. Na ten cel dostarczyliśmy zestaw oświetlenia ogólnego sceny, oświetlenie architektoniczne przestrzeni i oświetlenie koncertowe. Z uwagi na charakter imprezy pojawiły się również zaawansowane multimedia.

Plan filmowy

Plany filmowe to zawsze ciekawe wyzwanie. Tym razem wielki hangar na Warszawskim lotniku. Na tym planie zdjęciowym musieliśmy dostarczyć nagłośnienie do jednej ze scen -"wystąpienie prezesa". Dodatkowo oczywiście do naszych obowiązków należało wypuszczanie przygotowanych materiałów dźwiękowych oraz nagłośnienie całej przestrzeni w celu informowania statystów o działaniach na planie.

Koncert Jazzowy

Kameralne wydarzenie muzyczne ma dziś miejsce w jednym z podwarszawskich hoteli. Koncert muzyki Jazzowej to dbałość o najmniejsze niuanse brzmieniowe. Niby minimalne potrzeby sprzętowe ale za to olbrzymi wymagania do realizatorów i jakości zastosowanego sprzętu. Minimalne statyczne a wręcz ascetyczne oświetlenie absolutnie wystarcza do tego rodzaju muzyki i wydarzenia.

Event Firmowy

W pięknej przestrzeni hali wysokich napięć w Warszawie odbyła się dziś gala jednej z Warszawskich firm. Zlecenie obejmowało między innymi kolorowe rozświetlenie ogromnej przestrzeni i podkreślenie światłem jej nietuzinkowych walorów technicznych. Również prawidłowego nagłośnienia tak bogatej w pogłos przestrzeni nie można bagatelizować. System składał się z wielu głośników oraz specjalnego processingu. Chór który występował oraz mówcy musieli mieć 100% komfort mimo tej specyficznej przestrzeni akustycznej. Nasza firma dostarczyła również multimedia które prezentowały kontent przygotowany przez organizatorów. Było to również wydarzenie wykorzystujące naszą scenę

Bal Wiedeński

Na zaproszenie Wiedeńskiej Polonii mamy dziś okazję nagłośnić i oświetlić piękne przestrzenie. Na balu grać będzie "The Engineers Band". Wiedeńskie sale balowe są piękne ale stanowią wyzwanie akustyczne. Wielki aparat wykonawczy musi być odpowiednio do rangi imprezy oświetlony i dogłośniony. Właściwe dopasowanie systemu nagłośnieniowego i jego prawidłowa konfiguracja to klucz do rozwiązania problemów.

Plan filmowy

I tym razem okazało się, że firma nagłośnieniowa jest niezbędna na planie filmowym nowego dzieła familijnego. Do naszych zadań należało nagłośnienie planu i wypuszczanie podkładów muzycznych i playbacków dla zespołu tanecznego i artystów. Tym razem z uwagi na spore rozmiary hali i pracę staadicam całość połączeń audio zrealizowana została za pomocą systemów bezprzewodowych.

Event Firmowy

Jedna z Warszawskich firm zawiązała wśród swoich pracowników zespół. Wszyscy z wielkim zapałem wystąpili na jednym z firmowych wydarzeń. Przestrzeń szklanego klubu w kontrze do mocnych rockowych brzmień spowodowała, że zdecydowaliśmy się na bardzo precyzyjne granie punktowymi zestawami głośnikowymi .Tego dnia dostarczyliśmy nie tylko scenę, światło i dźwięk ale i część potrzebnego instrumentarium.

Noc Muzeów

W tym roku dostaliśmy zapytanie od Kościoła Ewangelicko Reformowanego w Warszawie czy możemy nieodpłatnie pomalować światłem piękne przestrzenie kościoła. Zwiedzanie tego wieczora było wyjątkowe. Udało nam się podkreślić kolorami każdy najmniejszy detal pięknej architektury. Muzyka organowa słuchana w takiej odsłonie nabiera również całkiem nowych barw.

Koncert "Święta w prezencie"

To wielkie wydarzenie miało swoje miejsce w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Całość składała się nie tylko z koncertu ale również z inscenizacji scenicznej. Właściwe skomponowanie nagłośnienia aktorów i dogłośnienia tak wielkiego aparatu wykonawczego zawsze jest wyzwaniem. Tym razem skupiliśmy się na dostarczeniu nagłośnienia oraz systemu rejestracji wielośladowej. Udało się również zastosować kilka nowych technologii dzięki współpracy z dystrybutorami którzy użyczyli nam sprzętu.

Christmas party

Grudzień to czas wspaniałych spotkań. Dziś w jednej z biurowych przestrzeni Warszawy nagłaśniamy i oświetlamy kameralny koncert. Jak widać mimo małego zespołu musieliśmy dostarczyć scenę, klimatyczne oświetlenie i zestaw zgodnego z wymaganiami riderowymi nagłośnienia. Z uwagi na niezwykle czystą przestrzeń całą technikę musieliśmy skrupulatnie ukrywać gdzie się dało.

Nagrania chóru "Modo Maiorum"

Zespół wokalny zlecił nam nagranie jednego z koncertów. Dokonaliśmy tego w jednym z Warszawskich kościołów. Podczas nagrań ważne jest prawidłowe ujęcie aparatu wykonawczego oraz stosowanie urządzeń najlepszej klasy aby nagranie było jak najwyższej jakości. Tym razem zlecenie obejmowało nie tylko rejestracje ale również miks i mastering czyli cały cykl produkcyjny.

Nadzory nad Technologią Teatralną

Od ponad 2 lat uczestniczymy w procesie rewitalizacji jednego z Warszawskich Teatrów dla dzieci. Zamawiający zlecił nam nadzór nad prawidłową realizacją i wdrożeniem systemu elektroakustycznego, oświetleniowego, multimedialnego, inspicjenta, podglądu akcji scenicznej. Braliśmy również udział w procesie projektowania integracji między wszystkimi systemami. Prowadziliśmy nadzory nad wdrożeniem jednego z pierwszych systemów dźwięku przestrzennego 3D, oraz integracji z innymi systemami. Realizacja tego projektu dała nam również wiele doświadczeń odnośnie technologii sceny. W zakresie projektowania i ciekawych rozwiązań.